PIERWSZY RAZ NA ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ

pa+¦dziernik 17 027 pa+¦dziernik 17 031

W sobotę 28 października siódmoklasiści z naszej szkoły rywalizowali z gimnazjalistami w Wojewódzkich zawodach – Rowerowej Jeździe na Orientację (RJnO). Po raz pierwszy próbowaliśmy sił w takiej formie zawodów, gdzie o zwycięstwie decydują nie tylko silne nogi i znakomity balans na siodełku, ale również umiejętność precyzyjnej i szybkiej nawigacji.
W RJnO chodzi o odnalezienie w wyznaczonej kolejności wszystkich punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie i ustawionych w terenie. Mapę otrzymuje się minutę przed startem. Wygrywa ten, kto ukończy zawody w najkrótszym czasie odnajdując wszystkie punkty kontrolne. Nasi chłopcy dzielnie się spisali jednak zabrakło trochę szczęścia z odnalezieniem jednego punktu kontrolnego, który ukryty w wysokiej trawie jest naprawdę trudny do wypatrzenia. Olaf Koncewicz, Kacper Bernacki i Kacper Luczewski w deszczu i błocie wywalczyli 6 miejsce.
Przed startem uzyskaliśmy cenne wskazówki oraz wyjaśnienia od organizatora. Jednak, żadna teoria nie pozwoli tak zapoznać się z dyscypliną jak bezpośredni udział w zawodach, czyli praktyka, do czego gorąco zachęcam.

Anna Chrzanowska-Kornacka