Projekt  pt. „ Mój przyjaciel zwierzak”

mms_20190103_104247 mms_20190103_104254mms_20190103_104300

Projekt Edukacyjno – Wychowawczy rozwijający kompetencje  i zainteresowania czytelnicze uczniów z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej pt.: „Mój przyjaciel zwierzak” przygotowany przez wychowawcę Annę Giełażyn, został zrealizowany w klasie VI  od 19.11.2018 do 17.12.2018 na godzinach wychowawczych.

Uczniowie  brali aktywny udział w  tym projekcie, chętnie opowiadali o swoim  przyjacielu zwierzaku. Wszyscy wiedzą jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami, włączyli się w pomoc zwierzętom ze schroniska przynosząc im karmę i koce.

W czasie lekcji bibliotecznej uczniowie zapoznali się z nowym księgozbiorem biblioteki szkolnej, z zainteresowaniem słuchali fragmentów  książki czytanej przez Panią Mariolę Górską oraz  wypożyczyli  nowe książki do czytania.

Na dyskotekę andrzejkową uczniowie przebierali się za ulubionego bohatera książkowego, Tomasz Jendruczyk zajął pierwsze miejsce w klasach IV – VIII przebierając się za maszynistę z książki „O psie który jeździł koleją.”

Oglądaliśmy ciekawy  filmu „Przygody Tańczącego Psiaka.”  Robiliśmy w klasie konkurs pięknego czytania, dzieci robiły plakaty reklamujące ciekawe książki o zwierzętach  aby zachęcić do czytania swoich kolegów.

17 grudnia  na holu w szkole  zorganizowaliśmy wystawę książek o zwierzętach aby polecić innym  uczniom ciekawe książki do czytania. Dużym zainteresowaniem wśród młodszych dzieci cieszyły się te  książki.

Wszyscy bardzo dobrze współpracowali w zespole klasowym, rozwijali swoje zainteresowania oraz częściej odwiedzali szkolną bibliotekę aby wypożyczyć ciekawe książki.

                                                                                               Anna Giełażyn