Akcja „Lasy pełne energii”

zdjęcia las zdjęcia las 1 zdjęcia las 2 zdjęcia las 3

Akcja „Lasy pełne energii”

             11 kwietnia 2019 uczniowie klasy V, VI, VII pod opieką nauczycieli: Anny Giełażyn, Małgorzaty Muszyńskiej-Garstka, Agnieszki Gierszyn-Świrydowicz brali udział w 19 Edycji Akcji „Lasy pełne energii 2019.” PGE Dystrybucja S.A. Białystok we współpracy z Lasami Państwowymi zorganizowała akcję sadzenia lasu.

          Autokarem dotarliśmy do lasu w Leśnictwie Podsupraśl gdzie bardzo miło powitali nas przedstawiciele PGE i Nadleśnictwa Supraśl. Pan leśniczy Andrzej Romaniuk udzielił nam instruktażu sadzenia drzew i czuwał nad tym, aby każdy dąb był właściwie posadzony. Wszyscy chętnie i solidnie pracowali, posadziliśmy 2230 sadzonek dębów to obszar około 1 hektara lasu. Pan leśniczy pochwalił nas za bardzo dobre sadzenie, otrzymaliśmy również podziękowania od Dyrektora PGE i Nadleśniczego Jarosława Karpiuka. Później poszliśmy na spacer po lesie do miejsca, gdzie mieliśmy przygotowane ognisko i ucztę: gorącą herbatę, kiełbaski, babkę ziemniaczaną z surówką z kapusty, sernik. Michał miał za zadanie rozpalić ognisko jedną zapałką i udało się. Później każdy upiekł sobie kiełbaskę na patyku. Otrzymaliśmy upominki od PGE Dystrybucja. Pani leśnik Hanna Siekierska prowadziła Milionerów – uczniowie kręcili kołem i losowali pytania sprawdzające wiedzę o przyrodzie, za dobrą odpowiedź otrzymywali nagrody. Do Ogrodniczek wróciliśmy o godzinie 14.00, był to wspaniały wyjazd, edukacja przyrodnicza, zabawa, integracja i wspólna praca, której efekty zobaczymy już za kilka lat, gdy wyrośnie piękny dębowy las.

         Chcielibyśmy podziękować PGE Dystrybucja w Białymstoku, Nadleśnictwu Supraśl oraz pani Marcie Sokólskiej za organizację i możliwość udziału w takiej akcji.

                                                                                                                    Anna Giełażyn