WRZESIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Za nami pierwszy miesiąc nauki po bardzo długiej przerwie, związanej ze zdalnym nauczaniem. Uczniowie przyznają, że z radością powrócili w końcu do szkoły, gdyż żadna forma zdalnego nauczania – nawet najbardziej profesjonalna i atrakcyjna – nie jest w stanie zastąpić nam bezpośredniego kontaktu z drugą osobą. Na lekcjach w szkole można zobaczyć, zapytać, dopytać i wyjaśnić wiele rzeczy. Poza tym wszyscy cieszą się ze spotkania z rówieśnikami. Pomimo zaostrzonego reżimu sanitarnego staramy się, aby codzienne funkcjonowanie w szkole odbywało się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Od nowego roku szkolnego nastąpiły duże zmiany w naszym Przedszkolu. Mamy już dziesięciogodzinny czas pracy, a dzieci dostają trzy posiłki, zaś najmłodsze przedszkolaki leżakują. Ruszyła też II edycja projektu “Jestem przedszkolakiem”, którego głównym celem jest rozwijanie wśród dzieci kompetencji kluczowych, umiejętności uczenia się, kreatywności czy pracy zespołowej. W związku z tym planowane są konkretne zajęcia, m.in. naukowo-techniczne, plastyczne, językowe i ruchowe. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.

Miłym akcentem był występ 11 września naszych uczniów w porannym magazynie Dzień Dobry TVN, który promował Supraśl. Maja Czołpińska, Marysia Fidziukiewicz i Bartek Fidziukiewicz zagrali sygnał programu DDTVN na żywo na antenie. Już dzień wcześniej miały okazję poznać osoby przygotowujące oraz prowadzące program, a w dniu nagrania z wielkim zainteresowaniem obserwowały pracę ludzi zaangażowanych w jego tworzenie. Oby więcej takich miłych wystąpień naszych uczniów! Mamy nadzieję, że kolejne miesiące pozwolą nam na realizację zaplanowanych uroczystości i wydarzeń, a przede wszystkim na owocną i spokojną naukę.

Maria Ptaszyńska